| Alinutz1997 a întrebat:

Am un VW GOLF 1. 9TDI ALH 90 CP -245.000 km
Ce ulei Castrol imi recomandati, 5w40 sau 10w40?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Baga numai ulei care vine specificat in manualul masinii nu te lua dupa mecanici sau oameni care isi dau cu parerea

| TrăieşteClipa a răspuns:

Eu n-as baga Castrol.Este uleiul cel mai contrafacut de la noi.
Oricum 5W40 este full sintetic este mai scump si mai calitativ decat 10w40 care este semisintetic.

| PANZER42 a răspuns:

5w40, deoarece este iarna si se recomanda un ulei cu vascozitate mai scazuta

| ConstantinGDaniel a răspuns:

5w40 pentru ca iarna trebuie un ulei mai subtire, vara se baga 10W40.