| anonim_4396 a întrebat:

Ce valabilitate maxima are un permis de conducere?

9 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Normal conform legii este valabil 10 ani dar daca ...ai gresit sunt situatii cand permisul de conducere se suspenda de la o luna pana la 3 luni.

| covexrobu a răspuns:

10 ani este valabil permisul de conducere. Asta este maxim. Dar daca vrei sa nu iti faci analizele medicale si hartiile din nou mergi si schimba-ti permisul cu 2 luni inainte de a expira si nu platesti decat contravaloare permisului care costa 68 de lei.

| sagetarius a răspuns:

10 ani

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

10 ani.

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

10ani(sau pina il suspenda politia rutiera)

| marioBARCELONA a răspuns:

10 ani

| Sofer a răspuns:

10 ani este valabil si dupa trebuie sa il schimbi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana cand ti-l ridica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din ce stiu eu perioada maxima este de 10 ani pentru acelea tip card roz. Pentru cele noi sincer nu stiu. Si eu trebuie sa-l schimb la anul si o sa vedem