| yuda94 a întrebat:

Cine ma poate ajuta am un quad chinezesc de 110cc 4 t si nu are sprint aproape deloc nu pot derapa nici pe pamant de pe loc in schimb in marsarier rupe derapeaza si pe asfalt imi poate spune cineva care e problema ce trebuie sa schimb mentionez ca si carburatorul trebuie reglat

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Atat poate el, si in marsalier poate derapa deoarece are cuplu mai mare, ai nevoie de ceva putere, sa derapeze cand pleci de pe loc...

| KooSs a răspuns:

Poate atat poate el sau poate discu de ambreaj sa aiba arcurile slabite si saboti stau cuplati pe caseta si nu are demaraj. sfatul meu e sal duci la cineva priceput sa-l verfice mai bine.si carburatorul regleaza la o tura jumate, adica aerul sa fie la o tura jumate.bafta.funda?