| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie pana cand iti poti inamtricula masina mai veche de 2007-2008, ca am auzit ca daca ai o masina mai veche de 2008 si nu o inamtriculezi pana in in 2012 nu stiu cand ...platesti dupa aia de nu se poate, poate ma ajuta si pe mine cineva, multumesc

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Se mai pot înmatricula fără taxe până la 31 decembrie 2012! Aşa că, grăbeştete!

| Makaveli87 a răspuns:

Am un cielo B 60 MED si vreau sa o inamtriculez sa ii schimb nr

| hubba1234 a răspuns:

Pentru Masinile inmatriculate dupa anul 2007 nu se mai plateste taxele. Taxa nu se va scoate. Dupa 1 ianuarie 2013 se va mai baga alta taxa(se va plati cu mult mai mult).Iti poti lua banii inapoi pe inscris doar daca ii dai in judecata

| Alexandru_Alex_1993_6xn2 a răspuns:

Nu e adevarat se va scoate taxa auto de la 1 ianuarie 2013 nu mai platesti taxa se va plati cat mergi cu ea atat platesti nu te lua dupa alti ca am si eu un bmw 318 is si astept sa il inscriu asa