| mariusamr a întrebat:

Civic cu turbina 1, 5 182cp sau Mazda cu motor aspirat de 2 litri,Am o dilema la capitol fiabilitate, vreau ca masina sa treacă lenjer set 150-200k km,ar rezista și civicu,din cate am citit pe net ca nu ar fi fiabile motoarele pe benzina cu turba, care ar fi alegerea cea mai buna?

Răspuns Câştigător
| cezcez a răspuns:

HONDA! ca Si putere Si fiabilitate e net superioara Honda Fata de Mazda!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce te ar ajuta o masina care sa treaca lejer de 150km/h numai tu stii.

Honda mereu a avut niste motoare foarte fiabile.

| mariusamr explică (pentru suntserios):

150000km sa merg cu ea, nu 150km/h, nu Ma încânta viteza

| suntserios a răspuns (pentru mariusamr):

Am citit aiure...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca vrei sa o iei noua, iei frumos si tragi de ea 5 ani sau 6 cit ai garantie, apoi o vinzi. Daca vrei sa mergi 20.000 km pe an... atunci ia ca tot omu' un Golf V la mina a nspea si gata.