| banel10 a întrebat:

am si eu un scuter peugeot speedfight, 49cmc,motor 2t, racire pe aer.mi se opreste din mers si nu prea trage.ce ar putea avea? multumesc

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Nu-i vine benzina.Vacuumul poate fi defect.Costa vreo 15 lei unul.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Daca este bine reglat carburatorul, daca filtrul de aer este schimbat daca-i vine benzina, normal ar fi sa functioneze, daca nu trebuie sa te gandesti la un set motor nou, cilindru, piston+ muzicuta! Salut!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Pentru moment schimba-i doar muzicuta! Daca tot asa se comporta, schimba-i setul motor!