| DangerF a întrebat:

Cred ca am bricheta arsa la masina, ma rog nu bricheta in sine, locul ala unde se baga bricheta. Sigurantele nu sunt arse, le-am verificat pe toate, ma gandesc ca e stricata ea si trebuie sa iau alta. De unde as putea sa iau? Sau macar se poate cumpara? laughing

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Brichetele, din cate stiu, au acelasi marime la majoritatea masinilor.
Incearca daca bricheta de la alta masina functioneaza in masina ta!
Daca da, brichete auto se gasesc in majoritatea magazinelor mari de specialitate.
Daca nu functioneaza nici cu alta bricheta, atunci mergi la un electrician auto sa verifice cablajul electric sau sa schimbe partea din bord al brichetei.