| anonim_4396 a întrebat:

Cu asigurarea CASCO, cand intra sub incidenta daunei totale o masina avariata?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Acest lucru se stabileste prin contractul de asigurare. De obicei se considera dauna totala atunci cand costul reparatiilor depaseste 90% din VALOAREA asigurata (nu din prima asigurata).

| eugem35 a răspuns:

Uni spun ca se da despagubire total si cans se deschit air bag. stiu pe cineva care a reusit asta si masina era aproape intacta sifonat pe laterale si o roat explodata aripi si usi infundate pe ambele parti si sau deschis air bag.si a primit alta masina si pe cea lovita a vinduto cu 1500 euro

daniela
| daniela a răspuns:

Dauna totala atunci cand valoarea reparatiei este mai mare decat prima asigurata

| ceafiricel a răspuns:

Despre casco gasesti aici http://www.rca-activ.ro/asigurare-casco.html