| MariusStefan25 a întrebat:

Am avariat o masina inchiriata, inainte de asta masina a mai fost avariata in acelasi loc din vina altcuiva, proprietarul a luat asigurarea de la aceea persoana insa nu a reparat atunci, imi poate pune in spate sa repar daca el a primit asigurarea aceea?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca iti va impune rteparatia, odata ce ai inchiriat-o si ai obligatia sa o dai in starea primita, adica neavariata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de unde ai închiriat. O firma serioasă ar ști exact in ce stare e mașină la fiecare închiriere și îți poate reține garantia

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poate. Iar dacă va pune, nu va primi nimic.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Citeste contractul pe care l-ati incheiat.
In mod normal ti se retine garantia si cam atat, daca dauna este una mica.

| Frank51 a răspuns:

Regulă de baza la închirieri, faci 20 de poze din toate unghiurile și semnalezi defectele cu care închiriezi.