| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce se duce rugina? Fundatongue

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Eu zic sa lasam glumele a intrebat serios. In primul rand exista la magazinele de piese auto produse gen Deruginol cum zicea cineva mai devreme dar si altele mai ieftine si la fel de eficiente, daca nu poti incerca cu jmirghel sau o perie de sarma dar mai greu, eventual sa dai cu gaz sau motorina inainte dar freci de iti ies ochii, apoi te sfatuiesc sa dai cu grunt apoi vopsea sau direct vopsea dar una de calitate, sau daca nu ai bani macar cu niste vaselina sau o-data pe saptamana cu ulei de uns sau gaz!

11 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Dai cu cola, lasa putin sa se imoaie si dupa sterge cu o carpa, o sa se ia foarte usor.

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Cu trenu'winking

| smaranditza a răspuns:

Cu foarfeca!
laughing

| SamSon a răspuns:

O poti indeparta manual cu cu smirgel sau peria de sarma

| MariusMarius96 a răspuns:

Cu lichid de frana pentru. masina!winking funda?

| Diana240796 a răspuns:

Cu lamaie:*

| AziNoapte a răspuns:

Pai eu am frecat cu smilgher dar cu lichide nu stiusad

| Yeah3xBB a răspuns:

Cu o perie!laughing

| sorin_3963 a răspuns:

Cu deruginol depinde unde si ce a ruginit big grin

| bussDy a răspuns:

Rugina de pe bicicletabig grin

| AnaMaria_8240 a răspuns:

Buna, eu stiu ca tata foloseste Deruginol big grin. si este foarte bun.