| мιcнєℓℓє a întrebat:

Eu am o pereche de patine.De la o vreme vad ca a aparut o pata de rugina, nu forte mare.Eu am folosit grasime de porc, deoarece asa zice lumea ca daca dai cu grasime de porc, se duce rugina. Ce as putea folosi, sau ce solutie as putea folosi pentru rugina? Fundita!big grin

Răspuns Câştigător
| RoXyRaLu a răspuns:

Buna! Daca este vorba de patine, acea pata ti-a aparut deoarece dupa ce ai iesit de pe gheata patinele au ramas ude, si nu le-ai sters de apa deoarece acea gheata s-a topit. Nu stiu cat de bine merge cu grasime de porc, dar eu zic sa incerci cu ulei si sigur va merge, si incerca sa ti stergi patinele de apa dupa ce le folosesti ca sa nu ti se mai intample la fel laughing
Bye! Fundita?puppy dog eyes