| tonyc7 a întrebat:

Cu o bicicleta electrica mountain bike, puternica, care e capabila si facuta special sa se deplaseze pe cele mai dificile terenuri de munte, te poti plimba si pe strazile (si parcurile) unui oras, fie el si aglomerat cum e Bucurestiul?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Desigur, ce te-ar opri?!?

| tonyc7 explică (pentru mihai69):

Ma gandesc ca poate e facuta sa circule la o viteza periculos de mare pentru oras, unde sunt semafoare, pietoni, masini multe, deci esti nevoit sa incetinesti si sa o opresti des.

| mihai69 a răspuns (pentru tonyc7):

Și mașinile sunt făcute să circule cu viteze periculos de mari, dar majoritatea respectă regulile și mențin o viteză sigură prin localități. De ce nu ar putea și bicicliștii să facă la fel, mai ales că ei au „caroseria" din piele (proprie), nu din tablă?

| NLS a răspuns:

Bicicletele MTB nu prin viteze exagerat de mari, din cauza cauciucurilor late.
Cursierele prind viteze mai mari, si am vazut și din astea destule, prin orașe gen Cluj, Brașov...

Cu masina poți prinde 200 prin oraș, asta nu înseamnă că îți e permis.
Cam la fel și cu bicicleta, cand vorbim de depășirea celor 50km/h permisi.

| nukeyly a răspuns:

Te poti plimba oriunde vrei cu o viteza nomala raportata la decorul respectiv, e-bike merge cu cat ii dai low ori hi, dar daca crezi si simti ca ai nevoie de o MOTO PARILLA CarbonSUV e-Bike
https://www.youtube.com/watch?v=aexafrViKz4
https://www.youtube.com/watch?v=RRDz2aWNQeA
"The Carbon SUV e-bike is perhaps the most advanced and exclusive concept of e-bike available today. The Carbon SUV e-bike is a combination of stability, lightness, and strength, perfect for everyday hill climbing, off-road trips, snowy ground, and regular fun bike riding."

sau de ceva sa zboare cu 150kmh_cyclone electric big boy price 4000$_
si in functie de alegere bugetul este limpede 2000$-100.000$
https://www.youtube.com/watch?v=3v_2LuhRQgQ