| Chrischan a întrebat:

Salut vreau sa incep sa fac trick-uri cu bicicleta si as intreba care e mai buna pentru oras bmx sau mountain bike, am auzit ca unii prefera si pentru oras mountain. Ce ziceti?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru cascadorii copilaresti e buna bmx, pentru drum lung e buna bicicleta de munte, cu cauciucuri groase nu din alea care vin din fabrica, subtiri.

| Chrischan explică (pentru mgtow):

Da m-am gandit si as opta pentru un MTB deoarece am vazut ca este bun, rezistent si pot sa mergi cu el prin oras. Mersi de raspuns apreciez!

| Seepty a răspuns:

La oras e bun un BMX pentru ca e de strada si poti face scamatorii mai bine in schimb Montan-Bike-ul e pentru sat unde sunt dealuri.

| mgtow a răspuns (pentru Seepty):

BMX nu pentru ca nu ofera biomecanica adecvata, in mers omul trebuie sa aiba picioarele drepte cand pedaleaza, marimea unui bmx e prea mica si in timp ii apar fisuri musculare si osoase. Una de 26 de inci L e buna la drum lung.