| anonim_4396 a întrebat:

Cu specializarea mecatronica si robotica pot s-a repar partea electrica a autovehiculelor?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Mecatronica si robotica, undeva cam acelasi lucru, mecatronica inseamna automatizari, umbli mai mult cu soft-ul utilajelor, il poti face sau il poti modificawinking Te ocupi cel mai mult cu miscarile, cum ar fi o linie de asamblare robotizata, fiecare miscare a bratelor alora este datorita soft-ului proiectat de tine!