| PlusZero a întrebat:

Cum activez bluetooth-ul la audi a4 din 2008 cu audi navigation plus ( rns-e )?

Funda

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu trebuie sa-l activezi neaparat, se poate activa, dar trebuie sa apelezi la cineva care are o diagnoza licentiata.

Dar, mai exista o varianta:
Trebuie doar sa scanezi bluetooth in primele secunde de cand ai pus contactul(pornit masina) si apoi vei vedea un dispozitv cu numele gen Audi UHV2543, acela e dispozitivul la care te vei conecta.
Codul pin standard este 1234.

Daca ai intr-adevar bluetooth si modulul e functional, vei gasi dispozitivul urmand procedura de mai sus.

| PlusZero explică (pentru OldSoul):

A functionat. Acum ai idee ce trebuie sa-i fac sa functioneze si sd card-ul in adaptorul ala mai mare? Am incercat si cu card de 4 gb si cu card de 16, nu merge...

| OldSoul a răspuns (pentru PlusZero):

Trebuie card simplu, din ala mare model vechi, de pana in 4GB.
Cardurile de generatie noua nu sunt citite.