| benga94 a întrebat:

Cum credeti ca ar fi bine sa procedez legat de consumul unei masini? Eu intentionez sa imi cumpar un autoturism si ma gindesc la consumul ei in primul rind, la un logan am inteles ca ia 8% benzina, diesel nu stiu ma gindeam daca las cumpara pe benzina sa bag gpl, sau mai bine sa cumpar ceva pe motorina care sa consume pinan 6% si e mai bine asa? m-ar interesa un logan pe motorina cit ia la 100 de km, astept orice parere sau sfat!

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Dupa consumul oficial la logan 1.4 mpi
In oras(urban): 9.2 l/100km
In afara orasului(extra-urban): 5.5 l/100 km
Combinat (mixt): 6.2 l/100km
Si diesel 1.5 dci
In oras : 5 l/100km
Si in afara orasului 4 l / 100 km
Recomand 1.5 dci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesi cel mai bine cu benzina +gpl.
Teoretic este bun si dieselul dar daca-ti pica pompa sunt 45 de milioane, daca -ti pica injectoarele sunt alti 45 etc.
Am un vecin cu un logan diesel si este disperat.A bagat la bani in ea de s-a speriat.Au picat injectoarele, apoi iar injectoarele au zis ca trebuia si pompa schimbata ca de aceea au picat din nou etc.

| blondyna96 a răspuns:

Eu recomand golf 4/5 eventual..consuma cel mai putin...si pe motorina..doarece benzina e gaz si este mai fiabila..se consuma mai repede.ia`ti pe motorina.o sa iesi in castig.

| RaduIAndrei a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa-ti iei un golf 4 diesel fiindca au consum foarte, foarte mic. Am o cunostiinta care are unul pe scoala de soferi si are consum de 4, 5%. Eu unul cred ca sunt cele mai bune masini pentru oras.