| Shaco a întrebat:

Cum curăț/scot mirosul din mașină de zeamă de varză murată? Am avut o găleată in portbagaj cu varză murată si din greșeală s-a răsturnat în portbagaj, ajungând până pe banchete. Stiu cum se scot banchetele, dar cu ce soluții ar trebui sa curăț si cum? Multumesc,

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Duci masina la o spalatorie

Bula
| Bula a răspuns:

Cureti exact ca si frigiderul: cu bicarbonat de sodiu dizolvat in apa.

Dizolvi 3-4 linguri de bicarbonat intr-un litru de apa, inmoi o carpa in solutie si stergi bine cu ea intreaga suprafata afectata.
Dupa spalare lasi masina deschisa pana la uscare completa, sa se aeriseasca.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu sprayul oust scoate toate mirosurile, se gaseste in supermaketuri. Oust este un odorizant cu un miros placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu aspirator din ala cu apa special. De-ala de covoare, are o chestie mai mica, un furtun, care merge perfect pentru asa ceva.

| Paul754880338 a răspuns:

Dupa ce cureti portbagajul, sterge-l cu otet alb. Mirosul va disparea odata ce se usuca. Eventual lasa si portbagajul deschis cateva ore dupa.

| AlexPurcica a răspuns:

Uite scoti tot din masina. Dupa masina o uzi cu apa ai o pompa de apa? Daca da atunci uda salonul. Dupa spala-l cu spun si asa se 2 ori.Astepti 2 saptamani ca sai se usuce salonul. Daca nai pompa du-te la auto spalare unde este pompa cu apa.

| Alinus25 a răspuns:

Cel mai ineficient cred ca e Vanish. Curată foarte bine și foarte repede, sunt nenumărate produse Vanish, oxiaction cred ca e cel mai bun.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Alinus25):

Adică cel mai eficient ai vrut sa spui nu? Deoarece ineficient este similar cu a nu fi bun util

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Si eficient inseamnă bun, folositor, util, deci asta ai vrut sa i spui dar din păcate telefonul tau a dat eroare a tastat ineficient in loc de eficient (Alinus 25)