| anonim_4396 a întrebat:

Chiar e buna zeama de varza murata(moarea)pentru slabit? funda si restul vot.

Răspuns Câştigător
| intime a răspuns:

Chiar m-am interesat si eu si am aflat ca da.varza murata te ajuta sa slabesti:) Plus ca, are multee alte proprietati(te ajuta si sa elimini parazitii din organism;))...)daca vrei sa slabesti iti recomand site-ul dietetik.ro~aici gasesti multe dietete(si de ingrasat, de slabit, multe lucruri despre corp~iti calculeaza masa corporala+multe alte chestii)...dar deviez de la subiect. Uite niste link-uri care te'ar putea ajuta sa te convingi:
http://www.libertatea.ro/......71905.html
http://www.revistafelicia.ro/......besti.html
si poti gasi inca multe alta chestii despre varza si slabit, dand search pe google:"varza murata te ajuta sa slabesti"
~sper ca te'am ajutat:x:x:x:x

5 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Nu am incercat dar cred ca da. Uite si un artiol in acest sens http://www.libertatea.ro/......1905.html. Si borsul acru e bun

| DrunkenRat a răspuns:

Mareste metabolismul, in general toate chestiile astea acre maresc metabolismul, dar daca vrei sa slabesti, ai nevoie de mai mult decat atat.

| consiliervacante a răspuns:

Nu. Ce-i drept, e sanatoasa, mai ales daca esti constipat, dar zeama de varza e bogata in sare, prin urmare duce la retentia de apa in organism - deci balonare, umflarea picioarelor.

| Metempsihoza a răspuns:

Eu una nu stiu, dar in caz ca ai nevoie vreodata este buna si pentru cand intreci masura cu alcoolul big grin sau daca nu o sa ai tu nevoie... vei fi o binecuvantare pentru un mahmur apropiat tie stiind asta big grin

| Alina2910 a răspuns:

Da ...intr-un fel, slabesti intr-o perioada mai scurta