| Lupancu_Florin_1967 a întrebat:

Cum dau de o mașină după numărul de înmatriculare

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Doar mergand la serviciul politiei rutiere si depunand o sesizare/ plangere, asta daca v-a fost incalcat un drept in vreun fel sau daca aveti cunostina ca o persoana sau grup de persoane cu acea masina a comis o infractiune etc
Uneori numerele pot fi chiar sustrase, astfel ca cineva cu o masina sa faca o fapta cu numerele de inmatriculare ale altcuiva.
Altfel decat legal nu se poate afla proprietarul unei masini.
Daca ne spuneati si motivul, va puteam sfatui si mai concludent de atat!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Facut o reclamatie la politie si se ocupa ei

| goguPatent a răspuns:

Nu dai ca nu suntem in filme.