| DannySteel a întrebat:

Cum desfac caseta ( pinioanele din spate ) de la o bicicleta fara instrumentele speciale big grin ca nu vrei sau dau 30 lei doar pentru atat? va rog cine ma poate ajuta!

Răspuns Câştigător
| alecs94 a răspuns:

Pe pinioane in mijloc este un fel de piulita cu 2 gauri, iei un cui si un ciocan si bati in gaurile alea si iti scoti pinioanele

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu prea ai cum fara scule. Poti incerca la un service sau sa imprumuti de la cineva. Poti incerca cu un cleste autoblocant sau un patent dar nu cred ca ai sanse prea mari daca este o bicicleta buna cu suruburi bine stranse!

| Baddboy a răspuns:

Cu un cui si un ciocan cel mai simplu.
dar sa ai grija ca acolo ai ceva bilute mici in jur d 100 daca le pierzi nu faci nimica trebuiesa ti cumperi alte pinioane.
cand desfaci puna o carpa ceva sub pinioane ca se la poti gasi ca sigur iti v-ar cadea pe jos:d

| st3fan_3205 a răspuns:

Pai depinde de pinioane eu am reusit sa le desfac pe ale mele doar du un patent si o surubelnita in cruce

| Catalin97_8068 a răspuns:

Salut,Danny deci ai aflat cum se desface ca si yoo am patit la fel si n-am bani sa iau chei din alea vreau sa desfac asa simplu nu cu cheile speciale mai vb pe mess luca_catalin97 astept un raspuns. big grin si pe mess o sa-ti arat si nij poze cu roata care trebuie desfacuta adica pinioanele. big grin