| Tlv_Claudiu_1910 a întrebat:

Cum este la examenul pentru iesirea din scoala de soferi? Care este diferenta intre acest examen si examenul teoretic ( sala ). Este mai usor?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Testele sunt cam la fel si scoliole de conducere iau aceste teste de pe diferite site-uri, in principal de pe drpciv.ro.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din cate stiu eu, la intocmirea dosarului pentru obtinerea permisului de conducere, profesorii (cel de legislatie si instructorul de la conducere), trebuie sa declare ca respectivul cursant stapaneste cat de cat arta soferiei.
La legislatie se fac chestionare, ca la examenul teoretic 'pe bune', insa din proprie experienta iti spun ca nu te vei impotmoli acolo. Chiar daca pici chestionarul, cel mai probabil iti vor da drumul mai departe, ca sa nu-si faca antireclama.
Deci, teoretic e la fel de greu, practic putini profesori de legislatie chiar tin elevii in loc, pana invata.