| lennox a întrebat:

Cum fac sa nu se mai aprinda farurile in timp ce pornesc motorul la opel astra h... vreau un raspuns repede.dau funda..am inteles ca trebuie scoasa o siguranta.dar nu stiu care. ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Scuză-mă am citit eu aiurea, credeam că vrei să pornească concomitent cu mutarea cheii pe poziția de aprindere.
Pentru a dezactiva funcția respectivă, ai nevoie de Tech 2.
https://www.google.ro/......ps?/search

9 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu-ți recomand.
În afara electromotorului, farurile sunt cele mai mari consumatoare de curent.
Asta înseamnă că dacă în timpul pornirii se aprind și farurile, electromotorul nu va mai avea suficient curent pentru a porni, sau va porni foarte greu.

| lennox explică (pentru 0rlando):

Sti pe cineva care se ocupa cu testar? uite id-ul meu de mesenger adi_smokey@yahoo.com

| 0rlando a răspuns (pentru lennox):

Din păcate nu.
Poți întreba la un service Opel, sau caută pe forumul Opel.

| lennox explică (pentru 0rlando):

Imi dai si mie id tau de mesenger. pentru ca am vazut ca te pricepi la masini. ma mai ajuti si pe mine

| 0rlando a răspuns (pentru lennox):

Nu intru aproape niciodată pe messenger. Dacă ai nevoie de ajutor, îmi poți lăsa oricând un mesaj aici, pentru că intru destul de des.

| lennox explică (pentru 0rlando):

Ok.dar aici nu merge pe privat?

| 0rlando a răspuns (pentru lennox):

Ba da. Intri la mine pe profil și sub poza mea, ai opțiunea „Trimite un mesaj",
dar îți recomand să postezi pe site orice problemă, astfel vei primi mai multe răspunsuri. Nu le știu nici eu pe toate, mai ales că a trecut ceva vreme de când n-am mai umblat pe sub o capotă.

| lennox explică (pentru 0rlando):

Aaa.ok

| 0rlando a răspuns (pentru 0rlando):

Scuză-mă am citit eu aiurea, credeam că vrei să pornească concomitent cu mutarea cheii pe poziția de aprindere.
Pentru a dezactiva funcția respectivă, ai nevoie de Tech 2.
https://www.google.ro/......ps?/search

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In mod normal nu ar trebui sa se aprinda, daca nu sunt cuplate. Apeleaza la un cunoscator-probabil e ceva pus gresit, sau un,, scurt,,.