| bosbara a întrebat:

Am o problemala masina(opel astra g caravan) senzorul de ulei nu se inchide dar dupa 5 sec de cand am pornit motorul. Vreau sa stiu daca e ceva grav?

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Cand i-ai facut ultimul schimb de ulei? Poate fi si senzorul defect, poate fi si pompa de ulei, pot fi si cuzinetii biela+palier, lagarele de la axele cu came, sunt multiple problemele de la pompa de ulei si pana sus in chiuloasa dar daca ii schimbi uleiul si filtrul de ulei si problema persista ai putea sa-ti pui un semn de intrebare!

2 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Incearca sa-i schimbi uleiul, filtrul de ulei si senzorul!

| bosbara explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Multumesc frumos! Mi-ai fost de mare ajutor!