| Bonbardieruldeweekend a întrebat:

Cum incep sa imi iau permisul? Trebuie sa fac scoala si dupa ma interesez de unde dau examenul si chestii sau trebuie sa ma duc undeva sa vorbesc la politie sau ceva de genul? Nu am inteles nimic din ce scrie pe internet, sau ma duc si intreb la scoala de soferi dar nu cred ca o sa ii intereseze sa-mi explice. Va rog sa ma ajutati,

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pas 1. Te duci la școala de șoferi și ei îți zic tot ce ai de facut

Răspuns Apreciat de Editori
| Yuoia a răspuns:

Prima data te duci la o scoala de soferi. Spui ca vrei sa faci scoala. Iti vor repartiza un instructor. El iti va spune si unde faci cursul de legislatie. Mai departe, te indruma instructorul cu ce ai de facut dupa ce termini scoala.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la un instructor si intreaba-l ce acte iti trebuie, cat te costa, si iti da el detaliile.