| Xerol a întrebat:

Cum pornesc o masina care a rămas fara baterie cu o alta masina cu baterie, neavând nici unul cabluri?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

O poti:
- impinge (1-2 persoane)
- trage cu masina buna, cu o franghie
- opresti o masina care are cabluri
- chemi service-ul

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Dai jos ambele baterii, pui bateria buna in locul celei descarcate, pornesti, dai bateria jos, o pui pe masina ei. Bateria descarcata o poti pune la locul ei, daca nu, o pui in portbagaj si asa te deplasezi pana la prima oprire, care ar trebui sa fie la electricianul care masoara incarcarea si testeaza viata bateriei, urmand sa stabilească ce trebuie inlocuit.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi o solutie sa te impinga din spate, dar este riscant. Puteti sa va loviti.

| mihai69 a răspuns:

Schimbi bateria cu a lui.

| relian a răspuns:

Faci rost de cabluri, cam asta ar fi singura optiune sa pornesti.

| Catrice a răspuns:

Cu puterea mintii. Funcționează întotdeauna

| DavidSmecheriaa a răspuns:

Te rogi sa porneasca