| Sali_Fenic_1971 a întrebat:

Cum pot afla daca un autoturism este radiat din circulatie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te interesezi la Serviciul de inmatriculari din judetul unde a fost inmatriculat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Verifici pe www.drpciv.ro daca este disponibil numarul de inmatriculare pe care l-a avut (trebuie sa iti faci cont pentru asta).
Dar radierea se face in 2 pasi:
-de la primarie (impozit)
-de la politie.
Putini fac dosar de radiere de la politie, ca nu ii obliga nimeni; majoritatea celor care renunta la o masina complet (remat sau abandon), fac radierea doar la primarie, iar numerele raman inmatriculare in baza de date a politiei.

| 19631022 a răspuns:

Daca e radiat definitiv nu are carte identitate, talon.

| TubaLucian a răspuns:

Cum aflu dacă e radiata o motocicleta