| xKtalyN a întrebat:

Cum pot scoate limitatorul de la un scuter?
La toba de esapament mai iese o teava subtire care intra intr-un furtun si se duce prin caroserie, ala este limitatorul? si daca da cum se scoate?

1 răspuns:
| Popsabin1234 a răspuns:

Nu prea cred ca ala ti-e limitatorul. Exista un fel de limitator la toba care incetineste evacuarea si ii considerat limitator. Dar limitatoarele cele mai dese folosite sunt cele la acceleratie. Pot fi puse sub forma unui surub la maeta de acceleratie sau la carburator unde are u protectie din plastic care intinde firul de la acceleratie. Poate fi si un limitator electric la CDI unde la o anumita turatie iti opreste curentul la bujie. In concluzie nu cred ca ala e limitatorul