| Alexandru071 a întrebat:

Salut, am un piaggio Grillo (pedalieră), cu motor de 49 Cc, dar care nu depășește 33 Km H! Are setul motor nou!
Merg cu ea făra toba de eșapament!

Cum îi pun toba, se duce forța.
Este nouă dar cand o pun, nu depășește nici 15 Km H! De ce nu are forța cu tobă? Ce sa îi mai fac?

Am schimbat tot la ea ambreiaj, curea, carburator, bobină de inductie, furtun de benzina.

2 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Verifică să nu fi infundată toba. Altceva nu mă pot gândi să aibă. O tobă gâtuită sau infundată parțial fură din performanțe.

| Alexandru071 explică (pentru SoulReaver):

Este nouă toba., dar am alt carter si o sa i-l pun pe asta sa vad ce zice cu el! Poate o fi din carter sau din semering de nu prinde mai mult de 33 kmH