| AlexCraioveanu28 a întrebat:

Cum procedez cand cumpar masina si ce este de facut? Doar ce am luat permisu si luna viitoare vreau sa-mi iau un opel corsa la vreo 1500 de euro inscrisa RO... In fine ce acte sunt de facut unde trebuie sa merg si cam cat ma mai costa dupa ce cumpar masina? Si asigurarea cat m-ar costa?

2 răspunsuri:
| hummmer a răspuns:

Citeşte aicihttp://informatii-complete.blogspot.com/......-acte.html
Depinde cm3 ai motorului la asigurare.Tu eşti tânăr, eşti un risc pentru ei aşa că vei plăti asig câteva sute-mii de lei pe an, depinde firma.
Vezi să nu fie recuperată taxa la Opel, că plăteşti cât nu face maşina. Oricum vreo 500-1000 lei te costă umblatul(acte,Rar, poliţie, fisc, asig, berea:-D).
Baftă.

| kamy01 a răspuns:

Depinde ce motor are etc. du-te cu cineva care cunoaste ca iti ei o teapa cu una furata si ai dat de dracu