| Silviu_Dragos_Tanase_1999 a întrebat:

Cum reglez carburatorul la un scuter magnet sport motowel are demaraj dar cand îi dau blana nu fuge da sa moara motorul am setul motor nou carburatorul nou si filtru sport

1 răspuns:
| DaniTDCI a răspuns:

In primul rand dai 1-2 ture sa incalzesti motorul si inchizi cele 2 suruburi de aer si benzina la maxim, iar dupa le desfaci pe amandoua 2 ture jumate si mergi cu el sa vezi cum se comporta,daca face figuri mai inchizi putin aerul, mai dai drumul la benzina, pana vezi ca merge, daca nici asa nu functioneaza, atunci trebuie marit nivelul in camera de la carburator