| Cristinel12 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns mai plauzibil. Vreau sa imi iau o masina din Germania, anul fabricatiei 2002-2003, capacitatea cilindrica pana in 2000cm3, norma de poluare EURO 3. Imi poate zice cineva cam cat ma costa inmatricularea in Romania?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Poti calcula pretul exact aici http://www.4tuning.ro/calculator-taxa-auto-2012/

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cauta un calculator de taxa de poluare 2012, introduci toate datele cerute si afli. Mai trebuie si alte date in afara de ce ai spus tu. Numai bine!

| AlexandruAnst a răspuns:

O sa te ajunga destul de mult deoarece masina e foarte veche. Nu inteleg de ce nu cautati o masina din 2007-2008 euro 4. Chiar daca e mai ieftina cea din 2003 platesti un impozit destul de mare. Bafta

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandruAnst a răspuns (pentru claudiu2386):

Dar la taxa de poluare te-ai gandit?

Răspuns utilizator avertizat