| TbW a întrebat:

Cum se baga corect un disc de ambreiaj la o dacie? Trebuie presă ceva?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca te referi la Dacia 1300-1310, ai nevoie de o priza de cutie demontata, ca sa aliniezi discul cu volanta, apoi poti pune cutia.
De presa nu ai nevoie, doar elevator + cric cu brat pentru cutii, sau rampa/canal, si 2-3 persoane.

| TbW explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu am dat motorul jos nu cutia. Bag discul în volantă apoi pun placa si le aniliez, e bine așa?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru TbW):

Da, ar trebui sa aliniezi discul cu volanta, ca sa intre priza cutiei perfect, altfel de chinui.