| anonim_4396 a întrebat:

Cum se ia un viraj cu un unghi de 90 de grade sau 190 de grade

3 răspunsuri:
| SoNiCxXx a răspuns:

Depinde cat ai la ora... daca ai peste 100 km/h prima data apesi frana si dupa tragi de volan in stanga sau dreapta depinde de curba

| Tyc a răspuns:

Daca ai viteza mare, cu frana de mana! Mai intai volanul e virat spre interiorul curbei, ulterior dupa ce ai ajuns cu rotile din fata in interiorul curbei virezi volanul invers ca sa eviti un tet a queue, e foarte importanta viteza1 In functie de viteza alegi cand tragi frana de mana, nu de tot, si cand virezi spre interior si apoi exterior si cat de mult etc!

http://www.youtube.com/watch?v=QDDOWvRhKEc

| LegiuitorulX a răspuns (pentru Tyc):

Asa ai invatat tu la scoala e soferi ca se iau virajele? Cu frana de mana?
Imi vine sa-mi trag palme cand va vad cum va credeti toti Mika Hakkinen.