| Andrree a întrebat:

Cum se leaga instalatia electrica gpl la un volkswagen vento, motor 1.8?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dupa ce ca ai o bomba pe roti, mai vrei s-o mesteresti si singur?
Du-te la un service sau la un mecanic! Ala stie exact ce trebuie facut.

| KodrutZ a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Sa nu exageram. Taica-meu s-a rasturnat cu Dacia pe gaz, dauna totala. Nu a sarit in aer. O instalatie montata de profesionisti e cam la fel de sigura ca masina cu benzina/motorina.

| Andrree explică (pentru ardnaxur1961):

Tata si-a montat-o singur pe Dacia 1300, dar la vento a zis ca nu stie sigur cum se leaga firele si d-aia m-a pus sa caut pe net. big grin

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Subscriu.
In plus, GPL-urile montate in curte cu tata care a avut Dacie si se pricepe, NU SUNT OMOLOGATE. Pentru instalatie GPL neomologata se ridica talonul, a patit-o un prieten. Sa il vad ca trece RAR-ul cu cavoul ala.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Andrree):

Spune-i taticului tau ca a zis un ciudat de pe TPU ca are fata prea draguta ca sa o arunce in aer cu 'volzvagănul', asa ca mai bine si-ar misca cazanelul macar spre un service pentru instalatii de GPL.