| VreauMiere a întrebat:

La BMW care motor e mai fiabil cel pe benzina sau cel diesel? Care ruleaza mai multi kilometrii dealungul "vietii"? Am inteles ca motoarele diesel ar avea probleme la instalatia electrica, este adevarat?

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Categoric benzina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot dieselul ramane pe pozitie.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Motorul pe benzina mereu va fi mai fiabil ca un motor diesel. In teorie este exact invers dar in practica s-a dovedit ce zic eu.

| paulmicutz a răspuns:

Benzina este cea mai buna. Nici nu te lasa la greu daca intelegi ce zic.