| ShoFan a întrebat:

Cum se numeste aceasta masina?
http://img832.imageshack.us/img832/8938/namethatcar2.jpg
Si nu este Packard Patrician din 1956. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

E "CEAIKA" sovietica fabricata intre 1958-1981, copiata dupa CHEVROLET!
Vezi aici :
http://englishrussia.com/2006/08/17/russian-oldtimers-luxury-car-chaika/
Astept FUNDOI!

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Tind sa cred ca este o Chaika desii difera bara fata si The Chaika era lasata de bot in jos putin pentru o aerodinamica mai buna, aceasta are structura plana nu este lasata deloc... greu de spus ce ar fi. Si Anderson Motor Co a avut un model asemanator doar ca nu avea acea inscriptie ca o sageata pe bot si Romer Motor Corp a avut un model facut exclusiv pentru Pan America si avea si acea sigla pe fata doar ca era cu un steag sau ceva de genul asta nu mai imi aduc aminte exact oricum era in stilul ala masina... greu de spus dar si eu tind sa cred ca este o Chaika!

| FurtunaDiesel a răspuns:

Pentru domnu zdrangoi este modelul facut intre `77 si `81 ca pana in `77 s-a facut modelul cu bara fata prelungita pana pe colturi copiat dupa limuzina Zill tot a rusilor si dupa aia ai inceput cu design independent dar de fapt au schimbat decat bara fata si stopurile dupa spate asta a fost design-ul independent cum l-au numit ei. Referitor la ce ati spus cu o clona a lui Packard Patrician nu este adevarat fiindca ambele au aparut in `55 si cu siguranta rusii nu au putut copia nimic de la americani fiindca era la nici 10 ani dupa razboi cand rusii inca mai aveau de impartit cu americanii pe masa, pe taso si ce mai vroiau ei...

| bleblel a răspuns:

Masina a fost o clona a lui packard patrician si se numeste the chaika. corect?