| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numeste masinuta aia mica ce seamana cu un Smart dar mult mai ieftina si cica nu ai nevoie de permis pentru ea, functioneaza ca un scooter. Scoate si foarte mult zgomot. Astept raspuns.

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Aixam se numeste!

5 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Nu exista masina condusa fara permis. O fi masini cu permis la 16 ani dar in niciun caz fara!

| DeutzaMika a răspuns:

ATV? si mai stiu una de care mi-a zis tata ca imi ia la 14-16 ani fara permis dar nu a zis cu se num sorry

| Bluemind112 a răspuns:

Masina electrica thinking sau ar mai fi Piaggio Ape big grin

| Alberto_8291 a răspuns:

Pai nu are un nume exact pentru ca sunt mai multe tipuri dar se numesc masini fara permis.doar ca nu ai voie sa conduci pe drupuri principale si autostrazi ai voie doar pe alei, drumuri mai mici etc. oricum nu ai voie cu ea pe unde trec masini multe.nu e ca scuterul (din punct de vedere legal).si sper ca sti ca trebuie sa ai de la 18 ani in sus ca s-o conduci. funda?

| LordColdy a răspuns:

Cred ca te referi la microcar?