| virus29 a întrebat:

Salutare...am si eu o problema: dupa ce pornesc pc-ul totul functioneaza normal si la aproximativ 10-15 minute scoate un fel de zgomot si se restarteaza...de la c sa fie? funda pentru cel mai bun raspuns.

5 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Cred ca e temperatura de vina, aspira pc-ul si vezi daca se mai aude, inca o chestie: verifica in bios temperatura

| Bullweif a răspuns:

Daca e un zgomot ca un click mai puternic.din interiorul carcasei...probabil ai bad`uri pe hard disk si capul de citire ajunge in sectorul respectiv, si "sare" la capat, cam ca acul de la pick`up. Sugerez sa iti schimbi hardulhappy ca sa nu ti se strice tot pc`ul...

| Bunicul62 a răspuns:

Cum au zis si colegii vezi ceva temperaturi prin el si moristile cum se invirt ca poate avea praf la greu. Poti baga hdd tune pro si acesta spune totul despre hdd sa nu sari la el de pomana.vezi temperaturile din comp cu programe specializate. bafta Eu mai intii as face o curatenie prin el dar eu il curat pe al meu cu pensula nu bag aspiratorul casnic poate doar sa trag praful de pe fundul carcasei.eu as desface capacul cu compul oprit si tras din priza as vedea cum sta la cap praf as curata, apoi pornit si vazut ce zice.as recupera pe stick cele mai imp date si as baga prog de temp si verif hdd cu "hd tune pro "il gasesti pe net free 15 zile.As urmari temp in special procesor. poate fi si betesug de cipset video cond umflati pe pb te uiti si dupa ei bafta
Nu vreau funda

| xXxPoK3rxXx a răspuns:

Daca zgomotul se aude din unitate inseamna ca are praf in interior.consulta si u un specialist iar daca acesta spune acelasi lucru trebuie curatat de praf!

| deveritas a răspuns:

Verifica din bios temperatura procesorului daca auzi un piuit, sau daca e zgomot specific hardului inseamna ca ai bad-uri pe el.