| alexsaxx2323 a întrebat:

Cum se procedeaza pentru subcategoria a1? Pentru motoare de 125cm?
Cat costa?
Sunt ceva examene?
Dureaza mult?
Multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai exista subcategorii de peste 4 ani, in prezent este categoria A1.
Trebuie sa faci scoala de conducere si sa sustii examinarea - proba teoretica si practica (traseul in poligon si conducere prin oras). Scoala dureaza cca 1, 5 - 2 luni iar costul il afli de la scoala de conducere sau de pe internet, cautand scoli din localitatea ta sau din apropiere, nu este o suma fixa pentru fiecare scoala.

| iulianolaru99 a răspuns:

Pretul ar fi undeva pe la 600 de lei, si dureaza in jur de 3 saptamani, si da, sunt examene la fel ca la categoria A.