| AlexRăzvan531765 a întrebat:

Cum setezi sa iti arate consumul pe masina opel astra break 2004 H? Momentan imi arata km ramasi pana la epuizare

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce fel de unitate/BC ai.
Eu am CD 70 NAVI si imi arata pe ultima functie din meniul principal, autonomia si consumul instant. Daca apas pe OK sau BC, imi apare lista cu BC1 si BC2, adica doua consumuri pe care le pot reseta cand vreau.
Eu pe BC1 resetez cand plec la drum, iar pe BC2 am aproximativ toti kilometri pe care i-am facut de cand am luat masina (4-5000km), si consumul mediu (6.4l/100km).

| AlexRăzvan531765 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu stiu cum sa intru in meniu. O sa vad ce am si eu si ma interesez