| byka a întrebat:

Si inca o intrebare?! Tot pentru opel astra break din 2002, as dori sa-mi cumpar un cd player dar sa se conecteze cu computerul de la masina sa arate melodia si tot ce trebuie, la fel cum e si tape-ul, trebuie sa ma duc la ei la reprezentanta, sa cumpar de la ei sau? Va rog frumos!

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Pai depinde ce player alegi. In functie de asta si adaptorul va fi mai ieftin sau mai scump. Nu sunt suficient de informat pentru a-ti face recomandari in acest sens, dar din cate stiu un adaptor sare de 100 de ron, iar un cd-player decent undeva pe la 300, la care se va adauga montajul, daca nu te incumeti de unul singur. Atentie, daca playerul original al masinii este modelul acela personalizat pentru Opel (adica este de doua ori mai inalt decat unul obisnuit, fiind aproape patrat ca forma), atunci mai ai nevoie si de o masca in partea din fata, pentru a se potrivi exact in bord.
La cel mult 250 RON ai gasi insa playere originale in stare buna, avand certitudinea ca functioneaza perfect si fara cheltuieli de montare. Si sunt marci bune: Blaupunkt sau VDO-Siemens.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pentru anumite marci de cd-playere se gasesc adaptoare pentru display si pentru comenzile de pe volan. Nu merita insa investitia si erfortul, cel mai simplu este sa cumperi un cd-player stock, nu neaparat nou. Daca vrei nou gasesti la reprezentanta Opel, insa va costa foarte mult, majoritatea isi cumpara de la dezmebrari sau de la alti posesori care si-au schimbat cd-playerul original cu un altul mai performant. Poti incerca la sectiunea "vand/cumpar piese" de pe www.clubopel.com.

| byka explică:

Si regis, stii cumva cat ar costa investitia cu cmenzi pe volan si pentru display? Aproximativ?

| byka explică:

Mersi mult!