| Steriade_Andrei_2001 a întrebat:

as avea și eu o nelămurire pentru un începător ce ar fi mai bun un Ford Mondeo mk3 2004 sau un Opel Astra H break 2007

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

In mod normal, la vechimea asta e buna aia cu km mai putini.
Practic, compari mere cu pere. Mondeo este o masina din clasa medie spre mare pe cate vreme Astra este o compacta. Nu exista comparatie intre cele doua ca spatiu interior, marimea portbagajului sau puterea motorizarilor disponibile.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar nu vad o diferenta atat de mare intre cele doua masini incat sa zici ca una e mai potrivita decat alta pentru un incepator.
E mai buna ai cu km mai putini si mai bine intretinuta

| BroascaCuElice a răspuns:

Ford

| Steriade_Andrei_2001 explică (pentru BroascaCuElice):

Ai putea enunța te rog și ce motor, ce e indicat diesel sau benzina?