| Num3Ascuns a întrebat:

Cum sunt facute aceste masini sa traga asa mult? Ce le-au facut la motor? http://www.youtube.com/watch?v=75kLUvu94rs&feature=relat ed Funda

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai sunt motoare facute pe praf de carbune dupa ce fum scot laughing sau motorina, sau combustibili cu ardere foarte lenta si concepute pentru cuplu nu pentru viteza, ca si camioanele ce au de trag asa de mult? Sunt motoare cu cilindrii putini dar mari, facute pentru cuplu.

| heddy10 a răspuns:

Motor foarte mare(n-ai observat ca masina e enorma?), cilindrii mai mari, turbine, sistem de boost...

| pitcrv a răspuns:

1 combustibilu nu e normal baga combustibil pentru fuga
2 motoarele nu sunt normale au suferit modificari (turbine, turbo, s.a.)
ca masina aceia sa fuga te costa o multime de bani
3 motoare schimbate (cred ca ai vazut dacia din buc cu motor de avion de facea toate masinile, si in final a cedat caroseria s-a dat pe jumate)