| teknoob a întrebat:

Cum trec un scuter inmatriculat ( are itp valabil, asigurare) pe numele meu? Ce acte am nevoie, vreau sa trec tot pe numele meu cand il cumpar.

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Te duci cu actualul proprietar, faci un contract de vanzare-cumparare si apoi il inscrii in baza acelui contract pe numele tau la primarie!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il inscrii in baza unui contract de vanzare-cumparare si a actelor scuterului. Numai bine!

| MariusFlorentin1995 a răspuns:

Te duci la rar si faci autentificare dar trebuie sal ei si pe propietar te consta in jur la 70-80 ronwinking

| robertzel2000 a răspuns:

In Romania nici nu iti trebuie mai multa de o tabla cu numere pe ia...laughing