| vadeniuc93 a întrebat:

Daca aduc o mașină în țară și vreau sa o înscriu pe Romania trebuie sa plătesc neapărat timbrul verde sau sunt câteva opțiuni de a-l fenta acest timbru verde?
Dau funda

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Corsa, polo, fabia, golf

| scmcristina a răspuns:

Depinde ce masina vrei sa aduci.Masina este din 2006, sau dupa? Dar taxa de timbru nu ai cum sa o fentezi.Se putea inainte prin sentinta judecatoreasca, cand a fost faza cu partasul, dar acum nu mai este valabila faza.

| vadeniuc93 explică (pentru scmcristina):

Nu sunt decis încă ce mașina, dar încerc sa îmi iau una cât mai "noua", de ce contează dacă este după sau înainte de 2006?
Si părerea ta, ce mașina ai crede ca ar fi bine pentru un începător?

| suntserios a răspuns (pentru vadeniuc93):

Nu mai ai nicio sansa sa fentezi taxa de timvru decat daca o inscrii in alta tara.

anul conteaza doar la cat de mare va iesi taxa in final.

ce masina ar fi cea mai buna?

una cu motor mic, relativ nou, cu norma euro mare. va fi si economica vei plati si taxa mai mica.

| vadeniuc93 explică (pentru suntserios):

Ceva idei/pareri? big grin

| paulmuntean a răspuns:

Merge sa il fentezi doar dacă dai in judecată statul.Multi au dat si au castigat pentru ca statul.