| NickStanescu a întrebat:

Daca masina pe care vreau sa o cumpar, are numerele expirate si carte de Romania dar RAR-ul efectuat, eu cand o iau trebuie sa ii mai fac RAR-ul odata s-au doar sa platesc taxa de timbru verde( Anaf )?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca are toate datele cerute pentru calcularea valorii timbrului de mediu atunci nu mai trebuie sa mergi la RAR pentru ITP.

| NickStanescu explică (pentru Ioandelasal):

Nu am inteles prea bine... Poti detalia?

| Ioandelasal a răspuns (pentru NickStanescu):

Pentru calcularea valorii timbrului de mediu este nevoie si de date privind emisiile masinii si acestea sunt stabilite in urma unui control efectuat de RAR.