| Vasilescu_Florin_1991 a întrebat:

Dacă ai permis de conducere din România de mai puțin de un an, poți sa conduci îl alte tari din Europa?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti sa conduci, nu exista nici o interdictie in acest sens in legislatia rutiera.

5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

In UK de ex trebuie sa mergi sa il schimbi la nu stiu ce institutie si sa platesti o taxa. Fiecare tara are regulile ei

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa poti in anumite tari, dar nu este recomandat ca in primul an de soferie, sa calatoresti international.
In UK oricum nu mai poti sofa cu permisul romanesc, fiindca nu mai este in UE, avand nevoie de permis international.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți.

Ps, nu asculta de Anastasia. Nu e nevoie de niciun permis international. Bate campii

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da. Permisul romanesc nu include restrictii in primul an, si este valabil peste tot in UE.

| Sofer a răspuns:

E valabil în UE. Deci poți.