| Raluca1902 a întrebat:

Daca am 1 litru de motorina in rezervar, cati km pot parcurge cu acel litru? Motor 1.7

Răspuns Câştigător
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Daca ai specifica masina si ce tip de motor este ar fi mai bine. Daca ai avea un motor cu consum mediu 6l/100km cu 1l poti face circa 16, 66 km

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Niciunul.
Fara 5 litri nici sa nu incerci sa o pornesti.

| nicusor222 a răspuns:

Stai la locul tau. Dupa ce ca sunt cateva grame din atata rezervorul mie ca de la miscare nici nu mai ajunge pe furtun. Nu are rost sa incerci astawinking mai baga 3 L si poti sa mergi pana la cel mai apropiat peco happy

| Rancilio a răspuns:

Nici un kilometru (daca ai un singur litru in rezervor). Suprafata rezervorului e mare, iar un singur litru inseamna prea putin si sorbul nu are ce sa traga! E simplu.
http://www.farmpro.ro/