| 3Panda3 a întrebat:

Cat costa un plin de motorina la o masina mare? cati km poate parcurge cu acest plin?

Răspuns Câştigător
| snzpaul a răspuns:

Asta depinde și de capacitatea rezervorului.
dacă un litru costă 5, 89 RON, calculează.

3 răspunsuri:
| Mustache a răspuns:

Salut.Depinde de capacitatea rezervorului(la un autoturism bagi mai putina motorina ca la un camion) si depinde de ce consum are(unele masini consuma 5l/100km alte mai mult; depinde de cat de puternic este motorul)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ete na, ai pus si tu o intrebare... ce fel de masina mare? ce capacitate are rezervorul? ce motor are? cat consuma?

| hummmer a răspuns:

Maşină mare-Tir, Camion, dubă, autoturism?
Întru-un Tir bagi şi o tonă de motorină în rezervoare, într-un autoturism 40-70 litri, depinde. La fel şi consumurile diferă de la un motor la altul.