| Xperia a întrebat:

Daca am masina si e trecuta in acte pe tatal meu po parasi tara cu masina? Pot face imputernicire? Ma intereseaza sa plec in anglia cu ea acolo pt ca am nevoie de ea in anglia.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face un contract de comodat (imprumut gratuit de folosinta) intre tine si tatal tau, in care se va mentiona ca ai dreptul sa folosesti masina atat in tara, cat si in strainatate. Costul minim al acestui contract, facut la un notar public sub forma actului autentic, este de 186 lei.

1 răspuns:
| razvantermopan a răspuns:

In mod normal la rudele de gradul I nu e nicio problema. Dar poti face o PROCURA/IMPUTERNICIRE ca sa fie totul in regula si nu ai niciun fel de stres.